> Upisi  > Obavijesti

Popis učenika prvih razreda u školskoj godini 2019./ 2020.

Popis učenika prvih razreda u školskoj godini 2019./ 2020. možete pogledati ovdje.

POSTUPAK UPISA U PRVI RAZRED NAŠE ŠKOLE

U subotu, 13. srpnja 2019. ljestvice poretka postat će konačne.

Učenici koji ostvare pravo upisa u našu školu dužni su dostaviti:

1. upisnicu koja treba biti ispisana isključivo sa stranice www.upisi.hr. Potrebno je pažljivo provjeriti koje su rubrike, nakon ispisa, ostale neispunjene podacima iz sustava te ih čitko ispuniti i potpisati se.

1. uplatnicu odnosno dokaz o uplaćenoj naknadi za povećane troškove obrazovanja (150 kuna). Uplatu je moguće izvršiti i putem interneta, ali je u oba slučaja potrebno donijeti potvrdu. Primjer ispunjavanja uplatnice možete vidjeti ovdje.

1. suglasnost za korištenje osobnih podataka koja nam, ispunjena i potpisana, omogućuje, između ostaloga, objavu popisa učenika po razrednim odjeljenjima na web stranici škole. Obrazac za suglasnost možete naći ovdje.

1. dokumente o dodatnim bodovima ukoliko je učenik na njih ostvario pravo.

Iznimno, učenik ne treba donositi potvrdu ako se radi o:

1. natjecanjima iz znanja (Agencija za odgoj i obrazovanje)
  2. sportskim natjecanjima (Hrvatski školski sportski savez)
  3. preminulom roditelju.

Dokumente u školu donosi sam učenik osim u slučaju spriječenosti kada je to umjesto njega dužan učiniti njegov roditelj, skrbnik ili opunomoćenik.

Upis će se vršiti u uredu psihologinje (prvi kat, desno) prema sljedećem rasporedu:

DAN

SAT

UČENICI

ponedjeljak,

15. srpnja 2019.

od 9:00 do 13:00 sati

• prvih 60 na rang listi upisanih

(1.– 60.)

• svi učenici sportskog odjeljenja

od 14:00 do 17:00 sati

• drugih 60 na rang listi upisanih

(61. – 120.)

Ovakav raspored predložen je radi kvalitetnije provedbe postupka upisa. Naravno, ukoliko je nekome zgodniji upravo onaj drugi termin, slobodno može doći tada.

Učenici koji ne dostave navedenu dokumentaciju u propisanom roku gube pravo upisa ostvarenog u ljetnom upisnom roku.

Natječaj za upis učenika u prvi razred u šk. god. 2019./2020.

V. gimnazija Vladimir Nazor Split

Split, Zagrebačka 2

objavljuje

za upis učenika u prvi razred u školskoj godini 2019./ 2020.

Za više detalja kliknite ovdje.

Provjera poznavanja prvog stranog jezika

Ukoliko učenik u osnovnoj školi nije učio engleski jezik kao prvi strani jezik, dužan je podnijeti pisani zahtjev za provjeru predznanja engleskog jezika najkasnije do petka, 28. lipnja 2019. godine u 11:00 sati.

Provjera učenikovog znanja engleskog jezika u tom bi se slučaju održala u ponedjeljak, 1. srpnja 2019. godine u 9:00 sati.

Odluka o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2019./ 2020.

Objavljena je Odluka o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2019./ 2020. Njome se utvrđuje postupak i način upisa učenika, broj upisnih mjesta u razrednim odjelima prvih razreda srednjih škola, utvrđuju se rokovi za prijavu i upis te ostali uvjeti i postupci za upis učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2019./2020.

Odluku u cijelosti možete pročitati ovdje:

Sve ostale informacije važne za upis u prvi razred srednje škole potrebno je pratiti i pažljivo čitati na mrežnoj stranici https://www.upisi.hr/upisi/ i na mrežnoj stranici naše škole.

MZO je objavilo Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole. Pravilnikom se utvrđuju zajednički, posebni i dodatni elementi i kriteriji za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole.

Važnije promjene obuhvaćene ovim Pravilnikom kao i sam Pravilnik možete pročitati i preuzeti na mrežnim stranicama MZO-a ili klikom ovdje.

« Studeni 2019 »

> Upisi  > Obavijesti
V. gimnazija "Vladimir Nazor" Split / Zagrebačka 2, HR-21000 Split / www.gimnazija-peta-vnazor-st.skole.hr / ured@gimnazija-peta-vnazor-st.skole.hr