Primjer odgovornosti

Naš maturant Nikola Despalatović tijekom gimnazijskog obrazovanja nije imao čak niti jedan izostanak. Sve pohvale!

Intervju s učenikom objavila je Dalmacija danas, a možete ga pročitati ovdje.

Izvanredni debatanti!

Na nedavno održanom državnom natjecanju u debati naši su učenici Jagoda Sabljić, Arno Kozić i Ivana Prkić bili izvrsni te su pokazali zavidne vještine javnoga govora i kritičkog razmišljanja. Razgovor s njima objavljen u Slobodnoj Dalmaciji pročitatjte ovdje.

Predstavljanje škole - eTwinning projekt "We choose happiness"

Klikom na poveznicu pogledajte video napravljen u sklopu eTwinning projekta "We choose happiness" s ciljem predstavljanja škole. Video su snimili i izradili učenici 1. D razreda: Luka Bajto, Roko Butorac, Nina Kotarac, Lucija Lučin, Ana Mateljan, Petra Vrca i Ivan Žagrović.

Finale državnog natjecanja u debati 2021

Klikom na poveznicu pogledajte snimku finala državnog natjecanja u debati u kojem su sudjelovali i naši učenici te postigli izvrsne rezultate.

Dvojica imenjaka na državnom natjecanju iz kemije osvojili zlato i broncu

Pročitajte članak i pogledajte videoprilog RTL-a kako biste doznali tajnu njihova uspjeha!

Upoznajte dvojicu super-kemičara

Zlato i bronca otišlo u splitsku gimnaziju: moraš se zvati Luka, voljeti kemiju i biti učenik 3.b "Vladimira Nazora". Upoznajte dvojicu super-kemičara klikom na poveznicu.

Online predstavljanje Škole

Umjesto predstavljanja Škole u stvarnom svijetu, nudimo vam virtualni posjet:

Zahvaljujemo Srednjoj.hr na danim smjernicama  i mogućnosti  predstavljanja Škole na njihovu portalu.

Eko-škola

I naša Škola se pridružila projektu "Eko-škole".
Više o tome možete pročitati na ovoj poveznici.

Himna "Hvala, Vlado"

Himnu generacije maturanata školske godine 2018./ 2109. možete poslušati na ovoj poveznici.

O uratku naših maturanata i emociji koju su izazvali izvještavali su brojni mediji, a izdvajamo osvrt na portalu srednja.hr

Predstavljanje škole na TV Jadran

Predstavljanje škole 2017. g. na TV Jadran možete pogledati ovdje.

DISCAMUS DE DIOCLETIANO IN MUSEO!

UČIMO O DIOKLECIJANU U MUZEJU!

Djelić atmosfere možete pogledati na facebook stranici Arheološkog muzeja, tj. ovdje.

Ravnateljica i profesori otplesali Ličko kolo kao iznenađenje maturantima

Ravnateljica i profesori Pete otplesali Ličko kolo maturantima koji možete pogledati ovdje.

Spot razrednika maturalnih razreda generacije 2016./2017.

Razrednici maturalnih razreda generacije 2016./2017. snimili spot (prepjevana već postojeća himna škole) koji možete pogledati ovdje.

U Nazora je takva stvar! - Ova je škola najbolja po ocjenama srednjoškolaca objavio je portal Srednja.hr.

Pročitajte više na portalu srednja.hr.

Top ljestvica srednjih škola

Više je načina na koje se može provjeriti kako naša škola stoji u odnosu na druge srednje škole u Splitu i šire. Na web-stranici Srednja.hr, u rubrici Popularne institucije objavljena je top-ljestvica popularnih srednjoškolskih institucija.

Detalje o načinu glasovanja, kriterijima te veličini uzorka ne znamo, ali, kad je već objavljeno, nismo mogli odoljeti da to s Vama ne podijelimo.

Vidi na: http://www.srednja.hr/ocijeni-profesora

Portal Dalmacijanews predstavio našu školu

"Splitska V. gimnazija "Vladimir Nazor" jedna je od onih srednjih škola koja uživa visoku reputaciju u gradu i šire. Generacije nastavnika školovale su tisuće učenika i osposobili ih za daljnju naobrazbu " - tako započinje predstavljanje naše škole na vrlo čitanom portalu Dalmacijanews.

Cijeli članak možete pročitati ovdje.

Dragi budući Nazorovci, pogledajte...

Videospot "Dođi u Nazora" - himna našše šškole (maturanti 2006.)

Nova himna šškole "U Nazora je takva stvar" (ššk.god.2011./2012.)

Članak u Slobodnoj Dalmaciji koji govori o naššim maturantima, izvođačima himne možžete pročitati OVDJE.

V. gimnazija u dnevnom tisku

Nedavno je u Slobodnoj Dalmaciji (podlistak Universitas) izašao članak u kojem je predstavljena naša škola (na 18.-oj i 19.-oj stranici). Članak u cijelosti možete pročitati ovdje.

« Rujan 2021 »

> Nazor u medijima
V. gimnazija "Vladimir Nazor" Split / Zagrebačka 2, HR-21000 Split / www.gimnazija-peta-vnazor-st.skole.hr / ured@gimnazija-peta-vnazor-st.skole.hr