Obavijest o promjenama i odjavi prijavljenih ispita državne mature

Autor: Ana Sviličić Jutronić, 11. 4. 2016.

Dragi učenici,

kao što znate, u tijeku su promjene i odjave prijavljenih ispita državne mature. Prijavljene ispite možete mijenjati do 6. 5. 2016., a predmete odjaviti do 17. 5. 2016.

Postupci promjene predmeta i razine, odjave i naknadne prijave ispita DM provode se u skladu s Pravilnikom o polaganju ispita DM.
Za sve ove postupke učenici se moraju javiti ispitnoj koordinatorici.

Učenik dobiva obrazac zamolbe (prema vrsti zamolbe) i upućuje se na:
 - popunjavanje obrasca zamolbe
 - dostavljanje zamolbe Školskome ispitnome povjerenstvu.
Osim popunjenog obrasca zamolbe, za naknadnu prijavu ispita, promjenu prijavljenoga ispita i promjenu razine prijavljenoga ispita, Školskome ispitnome povjerenstvu učenik mora dostaviti odgovarajuću dokumentaciju kojom dokazuje opravdanost zamolbe (čl. 17. st. 4. i 5.)
Odluku o opravdanosti svih vrsta zamolbi, donosi Školsko ispitno povjerenstvo te o tome obavještava Centar.

Važno!

Promjena ispita podrazumijeva: promjenu prijavljenoga ispita za neki drugi ispit. Učenik mora napisati da želi promijeniti ispit i umjesto njega prijaviti drugi ispit ili razinu ispita te navesti razloge promjene.

Svi obrasci zamolbe (obrazac za naknadnu prijavu ispita, obrazac za promjenu prijavljenih ispita, obrazac za promjenu razina prijavljenih ispita, obrazac za odjavu prijavljenih ispita)

mogu se dobiti kod ispitne koordinatorice utorkom, 3. školski sat ili ih možete sami isprintati  i donijeti u školu.

Pratite našu fb stranicu! :)

> Državna matura